תביעות ביטוח

אם אתם מחפשים עורך דין לתביעות ביטוח בקרית גת, אשקלון או בכלל באזור השפלה אשמח לתת לכם ייעוץ ראשוני חינם.

כיום רוב חברות הביטוח משווקות מספר סוגי ביטוח אשר מטרתם לדאוג למבוטח במקרה של אירוע תאונתי או ירידה ניכרת בכושר התפקוד. חד עם זאת מרבית המבוטחים כלל אינן יודעים מהם תנאי הביטוח בשל שתי סיבות עיקריות. האחת הרצון להדחיק את הצורך במימוש הביטוח והשנייה שפוליסות הביטוח מנוסחות בשפה משפטית מסורבלת אשר מתבררת לעיתים תכופות רק לאחר ובעקבות דחיית התביעה ע"י החברה המבטחת והצורך להגיש תביעה למימוש הביטוח.

 ישנם סוגי ביטוח רבים, ביטוח מנהלים, ביטוח בריאות, ביטוח חיים, ביטוח לאירוע ספורטיבי וכו' אשר מטרתם בסופו של דבר לביא לפיצוי על נזק שנגרם בשל אובדן כושר השתכרות, נכות זמנית או קבוע ואף מוות וכן  והצורך בשיפוי על הוצאות לאחר אירוע תאונתי או ירידה בתפקוד. 

יש מקרים אשר מוחרגים בפוליסה באופן ספציפי, ועל המבוטח לבחון היטב מהן ההחרגות (מקרים חריגים אשר אינם מכוסים ואינם מעניקים פיצוי) בפוליסה בטרם רכישתה.

 על  מנת זכאים לפיצוי על פי פוליסת תאונות אישיות, יש להראות כי התאונה גרמה לנזק גוף של ממש הבא לידי ביטוי באחוזי נכות. בדרך כלל נקודת המוצא לקביעת אחוזי הנכות הם אחוזי הנכות הנהוגים במוסד לביטוח לאומי לקביעת נכות, אולם יש לשים לב מה הם המבחנים הספציפיים בכל פוליסה לצורך קביעת דרגות הנכות.

הרחבה נוספת אפשרית בפוליסת תאונות אישיות הינה כיסוי עבור אובדן כושר עבודה. גם כאן יש לשים לב מהי ההגדרה של אובדן כושר עבודה בפוליסה הספציפית ומהי תקופת ההמתנה שהפוליסה דורשת לצורך תשלום הפיצוי.

מה הם סוגי התביעות ביטוח

  • פוליסות אישיות
  • פוליסות תלמידים
  • תביעות אובדן כושר עבודה

חשוב לזכור !

תביעות על פי פוליסות ביטוח מתיישנות ככלל לאחר שלוש שנים וכך גם בתביעות על פי פוליסת ביטוח תאונות אישיות. יש להגיש את התביעה לבית המשפט תוך שלוש שנים מקרות אירוע התאונה, אחרת תתיישן התביעה ולא ניתן יהיה לקבל פיצוי.

 

 חשיבות ליווי עורך דין מומחה לביטוח

חברות הביטוח לא ממהרות לשלם בהתאם לפוליסה ונוטות לדחות את התביעה ולו על מנת שהמבוטח יתייאש ויגיע להסכמה על פיצוי נמוך בעשרות אחוזים מהפיצוי לו הוא זכאי. 

עורך דין לביטוח הבקיא בניהול תביעות מול חברות הביטוח יביא למימוש הביטוח ויביא לפיצוי המרבי בהתאם לפוליסה.